Sıkça Sorulan Sorular

Ecutech Chip Tuning Merak Ettiğiniz Herşeyi Yanıtlıyor !

Ecutech asla hazır yazılım kullanmaz.Aracınızın motor sağlığı,durumu,km si, ve performans aracıysa mevcut parçalarını göz önüne alarak tamamıyla sizin aracınıza özel olarak kendi yazılımlarını kullanır. Geniş bayi ağı, il dışı destek ve operasyonları ile Ecutech müşteri memnuniyetini en üst planda tutar.

Yazılım uygulamamız aracınızın durumu ve talebinize göre 1 ile 3 saat arasında sürmektedir.

Hayır.Yazılım bir programlama işlemi olduğu için mekanik müdahale gerekmez.Bilgisiz kişiler tarafından müdahale edilmediği sürece programlamanın bozulma ihtimali milyonda 1 denilecek kadar azdır.

Müşteri memnuniyeti için evet. Bekleme sürelerinizi minimize edebilmemiz için bulunduğunuz ildeki bayimizi arayarak (bayilerimiz kısmında bilgileri mevcut) randevunuzu alabilir, uzun bekleme sürelerine maruz kalmazsınız.

Hayır.Yazılım bir programlamadır.Bilgisiz müdahaleye uğramadığı sürece bozulma ihtimali %0 denilebilir.

Aracınızın kaporta, motor aksamı veya elektronik bir parçası değişmediği için hayır.

Yeni nesil araçların neredeyse tamamında OBD bağlantı noktası olduğu için özel OBD soketleri ile aracınıza bağlanılır ve hiç bir kısmı sökülmez.Eski nesil araçlarda veya OBD bağlantısı olmayan araçlarda ise ECU (beyin) araçtan dışarı çıkartılır (ASLA İÇİ AÇILMAZ VE SÖKÜLMEZ) bilgisayara kabloları aracılığıyla bağlanır.

Ecutech müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutar.İşlem sırası ve sonrasında her konuda destek memnuniyetle verilmektedir.

Hayır.Aracınızın mekanik problemi olmadıkça asla arıza yapmaz. Mekanik problemli araçlar ise durumuna göre değerlendirilir, riskli kategorideki araçlara risk giderilmedikce müdahale edilmez.

Aracınızın az yakıt ile daha çok km gitmesini istediğiniz, daha fazla performans istediğiniz her zaman.

Elbette. Yapacağınız performans aracınıza en uygun, veya taleplerinize,beklentilerinize en uygun marka,model parçalar uzman ekibimizle değerlendirilir.Beklentinize en sağlıklı cevap verecek parçalar önerilir.

Elbette. Ecutech yapmış olduğu tüm otomobil yazılımlarında aracınızın ilk günki orjinal yazılımını arşivinde bulundurur. Talebinize en uygun hizmeti daimi olarak sizlere sunar.

Aracınızı yazılım ile servise götürmeniz ve müdahale ettirmeniz durumunda aracınız garanti dışı kalacaktır. Ancak servis öncesinde Ecutech bayilerine gelerek orjinal yazılımınıza dönebilir, garanti hizmetlerinizden faydalanabilir ardından tekrar yazılım versiyonuna geçebilirsiniz.

Elbette orjinalide dahil olmak üzere yazılım mühendisleri tarafından araçlarınız kodlanmaktadır. Burada global düzen,hava sıcaklık ortalaması, rakım yüksekliği,yakıt kaliteleri, kullanıcı alışkanlıkları varsayılarak ortalama yazılım yapılmaktadır dünya geneline uyumlu olabilmesi için. Yazılım sanıldığı kadar basit olmayan, rakım yüksekliği, hava sıcaklığı, nem oranı, kullanılan yakıt kalitesi gibi tüm detayları ile ayarlanan bir kodlamadır. Sizin yapacağınız yazılım tamamı ile kendi beklentinize göre olacaktır.

Detaylı kontrol edilirse ve siz servise aracınızı götürürken yazılımlı olarak götürürseniz elbette anlayabilir.

Hayır.DPF (dizel partikül filtresi) genel olarak kolay tıkandığı ve arıza yaptığı için ve maliyetinin çok yüksek olması ile birlikte arıza uyarısı vererek aracı koruma moduna ekip kısıtladığı için birçok araçta iptal durumdadır.

Evet hız limitlerini ortadan kaldırabiliriz.

Evet. İstediğiniz km/s ye hız limiti ekleyebilir, aracınızın belirlediğiniz km/s’ in üzerine çıkmasını engelleyebiliriz.

Elbette.Aracınızın neden arıza lambası ile uyarı verdiğini, hangi parçanın arızalı olduğu v.b. konularda destek olabiliriz.

Elbette. Özellikle uzun yol vasıtalarında (Otobüs,Kamyon,Tır) çok ciddi yakıt tasarrufu sağlar, tork ve hp artışı yaşarsınız.

Sık şekilde uzun yol yapan, yük taşıyan araçlarda binek araçlara göre %30 dan daha fazla etki göstermektedir yazılım uygulaması. Araçların yazılımdan sonra alacağı Tork artışı ve HP (beygir) artışı rampalarda özellikle aracınızın daha az zorlanmasını sağlayacak, motor daha az yüke binecektir.Bu durumda aracınız yakıttan tasarruf edecek, motor ömrü uzayacak, düz yollarda ise çok daha az devirle daha yüksek performans gösterecektir.

Elbette. Tüm binek,ticari veya ağır vasıta araçlar için yazılım yapılabilir.

Bir araç ne kadar güçlü ise rampalarda,yük alması durumunda,kalkış sırasında o kadar rahat hareket edecektir. Araçların en çok yakıt tükettiği durumlar ise kalkış sırası, rampa tırmanışları, yük alması durumlarıdır. Ecutech yazılım ile aracınız daha güçlü olacak, bu sayede gözle görülür cebinizde hissedilir şekilde tasarruflu yakıt kullanacaktır.

Elbette. Vites, şanzuman tipi farketmeksizin tüm otomobil modellerine yazılım yapılabilmektedir.

Bulunduğunuz ilde bayimizin olmaması durumunda lütfen Antalya (Merkez) ile iletişime geçiniz.Bulunduğunuz ile özel planlama yapılarak da işlemleriniz tamamlanabilecektir.

Ecutech Chip Tuning bayisi olmak için Antalya merkez ofisimizle lütfen iletişime geçiniz.

Back to top